Rozdíl mezi jednotlivými typy postelí

V naší nabídce můžete nalézt několik typů postelí

Rozkládací postele: postele, které mohou ve složeném stavu sloužit jako sedačka. Po jejich rozložení dostanete plnohodnotné dvoulůžko v rozměru 140, 160, 170 nebo 180. Postele obsahují výsuvný mechanismus s dřevěným roštem. Výjimku tvoří postel DUO, která je vybavena kovovým mechanismem, který dovolí druhou matraci schovat pod postel místo úložného prostoru.

Rozkládací křeslo: křeslo je vybaveno dřevěným výsuvným mechanismem. Nabízí zajímavě řešené sezení i ležení s rozměry 80, 140 nebo 160 x 200.

Skládací postele: postele, které jsou tvořeny dvěma na sobě položenými jednolůžky. Rozložením tohoto setu získáte dvě plnohodnotná jednolůžka.

- více -

 


Vysoká čela, nízká čela, područky

Většina rozkládacích postelí v naší nabídce dovoluje výběr různých výšek čel. U postelí můžete nalézt variantu nízkého čela, područky, vysokého čela, a také jejich kombinace.

Nízká čela: tyto volí zákazník, který nechce být v délce postele nijak omezován. Velmi oblíbené je např. u vyšších zákazníků. Výška bočního čela je v tomto případě níže než je sedací plocha matrace.

Područková čela: v případě, že je postel využívána jako sedačka, velmi oblíbeným prvkem jsou tato středně vysoká čela. Použití nabízí možnost opření při sezení. Toto čelo zákazníci také často kombinují s čalouněnými područkami. Tyto ještě zvýší komfort při sezení.

Vysoká čela: tato čela již nabízí spíše postelové provedení rozkládacího lůžka. V případě, že je postel umístěna v rohu, vysoké čelo výborně zeď ochrání proti odření.

- více -

 


Rozdíl mezi jednotlivými typy matrací

Matrace u rozkládacích lůžek nabízejí správnou polohu při sezení, ale také plnohodnotnou podporu při ležení. Jejich konstrukce je poté přizpůsobena vybrané variantě postele.

Kombinace sedák a opěrák:  lze použít do většiny rozkládacích postelí. Zkosený opěrák nabízí anatomicky správné sezení a pohodlné opření. Opěrák je sestavený ze dvou dílců, které jsou spojeny potahem a ve složeném stavu sepnuty zipem. Hlavní využití této kombinace je do lůžek pro každodenní spaní. U čalouněného provedení lze sedák i opěrák z jedné strany vybavit spacím potahem.

Třídílná matrace: nabízí efektní a rychlý systém rozkládaní. Není vhodná do lůžek s nízkými čely. Velmi oblíbené řešení pro hlavní využití postele jako sedačky.

Čtyřdílná matrace: nabízí ve složeném stavu anatomicky správné sezení, opření i optimální hloubku sedu. Používá se do rozkládacích křesel Quattro. U čalouněného provedení lze matraci z jedné strany vybavit spacím potahem.

- více -

 


Úložné prostory

 

Úložné prostory u rozkládacích lůžek jsou řešeny formou zásuvky.

U postelí Klasik a Trio se jedná o dvě samostatné půlené zásuvky. Tyto jsou již součástí postele. U postelí Dopio, Sam, Move Plus a Mateo je možné zvolit variantu postele s a nebo bez zásuvky. U těchto postelí je zásuvka jedna pod celou postelí.

U postelí Duo, Twist a Konny úložné prostory nejsou k dispozici.