Jakou rozkládací postel vybrat

Vyberte si z několika typů rozkládacích postelí.

Klasické rozkládací postele slouží ve složeném stavu jako sedačka. Po rozložení vznikne plnohodnotné dvoulůžko v rozměru 140, 160, 170 nebo 180. Postele obsahují výsuvný mechanismus s dřevěným roštem.

Postel s vyklápěcím mechanismem umožní umístit druhou matraci pod lůžko. Po rozložení vznikne plocha standardního dvojlůžka 180 x 200 cm.

Rozkládací křeslo: křeslo je vybaveno speciálním dřevěným výsuvným mechanismem. Nabízí zajímavě řešené sezení i ležení s rozměry 80, 140 nebo 160 x 200.

Stohovatelné postele jsou jednolůžka o rozměru 90 x 200 cm, která můžete umístit, jedno na druhé a následně rozložit.

- více -

 


Jaké zvolit čelo u rozkládací postele

Většina rozkládacích postelí v naší nabídce dovoluje výběr různých výšek čel. U postelí můžete nalézt variantu nízkého čela, područky, vysokého čela, a také jejich kombinace.

Nízká čela volí zákazník, který nechce být v délce postele nijak omezován. Velmi oblíbené je např. u vyšších zákazníků. Výška bočního čela je v tomto případě níže, než je sedací plocha matrace.

Područková čela jsou ideální volbou, když je postel využívána jako sedačka. Tato středně vysoká čela nabízejí možnost opření při sezení. Čalouněné nasazovací područky zvýší komfort při sezení.

Vysoká čela nabízejí spíše postelové provedení rozkládacího lůžka. V případě, že je postel umístěna v rohu, vysoké čelo výborně zeď ochrání proti odření.

- více -

 


Vyberte si vhodnou matraci

Konstrukce matrací umožňuje ergonomicky správný sklon opěráku a zajistí správné a pohodlné sezení. Po rozložení matrace nabízí kvalitní ležení v celé svojí ploše.

Kombinaci sedáku a opěráku lze použít do většiny rozkládacích postelí. Zkosený opěrák nabízí anatomicky správné sezení a pohodlné opření. Opěrák je sestavený ze dvou dílců, které jsou spojeny potahem a ve složeném stavu sepnuty zipem. Hlavní využití této kombinace je do lůžek pro každodenní spaní. U čalouněného provedení lze sedák i opěrák z jedné strany vybavit spacím potahem.

Třídílná matrace nabízí efektní a rychlý systém rozkládaní. Není vhodná do lůžek s nízkými čely. Velmi oblíbené řešení pro hlavní využití postele jako sedačky.

Čtyřdílná matrace nabízí ve složeném stavu anatomicky správné sezení, opření i optimální hloubku sedu. Používá se do rozkládacích křesel Quattro. U čalouněného provedení lze matraci z jedné strany vybavit spacím potahem.

- více -

 


Praktické úložné prostory

Úložné prostory u rozkládacích lůžek jsou řešeny formou zásuvky.

U postelí Klasik a Trio se jedná o dvě samostatné půlené zásuvky. Tyto jsou již součástí postele. U postelí Dopio, Sam, Move Plus a Mateo je možné zvolit variantu postele s a nebo bez zásuvky. U těchto postelí je zásuvka jedna pod celou postelí.

U postelí Duo, Twist a Konny úložné prostory nejsou k dispozici.